• PreSonus Eris E66 - Monitor Aktywny

Symbol: PRE ERIS E66
Brak towaru
1489.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat przedpłata 11.99
Dostępność Brak towaru

Równo i szeroko
Eris E66 to monitory studyjne, których cechą znamienną jest rozszerzona i niezwykle szczegółowa charakterystyka przetwarzania, a także najszerszy obraz stereo w tej klasie. Przetworniki rozmieszczone w konfiguracji MTM [midwoofer-tweeter-midwoofer, zwanej również „D’Appolito”] zapewniają lepsze przetwarzanie poza osią oraz znakomitą charakterystykę kierunkową. W rezultacie monitory prezentują bardziej spójne, wyrównane w całym zakresie pasma brzmienie i szeroką, szczegółową scenę stereo.

Stereofonia
Konwencjonalne konstrukcje 2-drożne mogą wywoływać wczesne odbicia sygnału w otoczeniu. W przypadku E66 udało się tego uniknąć dzięki umieszczeniu 1.25-calowego przetwornika wysokotonowego z jedwabną kopułką między dwoma, 4.5-calowymi [E44] lub 6.5-calowymi [E66] przetwornikami średniotonowymi. Dwa, mniejsze głośniki pracując równolegle przejmują część dyspersji tweetera co minimalizuje przesunięcie fazowe. W rezultacie otrzymujemy niezwykle detaliczny obraz stereo.

Podwójne spojrzenie
Monitory E66 wyposażono w dwa średniopasmowe głośniki, grające w tym samym zakresie częstotliwości. Głośniki zostały umieszczone w takiej odległości od siebie, aby sygnał emitowany przez oba przetworniki rozchodził się do przodu jako jedna fala. W praktyce, stosunkowo małe, średniopasmowe głośniki E44 zachowują się więc jak jeden, duży głośnik. Dzięki takiemu połączeniu monitory prezentują dużą dynamikę i moc, przy swoich niedużych wymiarach.

Zgodny odsłuch
Fale dźwiękowe emitowane przez dwa głośniki w monitorach typowej konstrukcji mogą wpływać na siebie wzajemnie, co skutkuje podbiciem lub tłumieniem pewnych częstotliwości, w zależności od ustawienia słuchacza względem głośnika. W konfiguracji MTM interferencja elementów zestawu i wynikająca z tego niespójność brzmieniowa są zminimalizowane. Monitory E66 zapewniają słuchaczom bardzo szerokie pole w którym odsłuch jest idealny, tzw. sweet spot, a także spójniejszy odsłuch w osi i poza osią głośników.

Transparentne i spójne brzmienie
W E66 zastosowano specjalne, niskotonowe przetworniki z włókna kevlarowego. Cechą membran tego rodzaju jest bardzo spójny wzorzec rozpraszania w całym paśmie częstotliwości przetwornika, co przekłada się na czystsze i bardziej wyraźne brzmienie. Rodzaj splotu i charakter materiału z jakiego wykonano oba woofery ma tendencję do powstrzymywania odbić energii, zatem do uszu słuchacza dociera mniej odbitych dźwięków. Te cechy w połączeniu z konfiguracją MTM decydują o transparentnym i spójnym brzmieniu całej konstrukcji.

Pionowo lub poziomo – ustaw jak chcesz
Wiele konstrukcji MTM należy raczej stawiać pionowo niż poziomo, ponieważ pionowa pozycja zapewnia wyraźną, pozbawioną zakłóceń reprodukcję średnich i wysokich tonów równomiernie po obu stronach, co zwiększa obszar sweet-spot. W E66 przetworniki średniego pasma są znajdują się bliżej siebie, a głośnik wysokotonowy zamontowano wyżej, dzięki czemu monitory grają optymalnie w obu pozycjach. Zatem E66 tak jak wszystkie modele z serii Eris, możesz ustawić w taki sposób, jaki jest dla ciebie najwygodniejszy.

Przejmij kontrolę
Współcześni producenci muzyczni mają do czynienia z wieloma różnymi gatunkami muzycznymi i często pracują w więcej niż jednym miejscu. Dlatego studyjne monitory z serii Eris wyposażono w obszerny zestaw regulacji parametrów akustycznych. Trój-pozycyjny przełącznik Acoustic Space służy do kompensacji poziomu podbicia pasma basowego, jakie występuje gdy monitor stoi przy ścianie. Regulatory High i Mid pomagają złagodzić anomalie brzmieniowe występujące w pomieszczeniu. Za pomocą filtra górnoprzepustowego [kontroler Low Cutoff] łatwo zintegrujesz monitory z subwooferem Temblor.

Nawiązywanie połączeń
Trzy, różne typy złącz wejściowych umożliwiają łatwe podłączenie do monitorów Eris sygnału z miksera, interfejsu, odtwarzacza muzycznego lub innego źródła z sygnałem o poziomie liniowym. Eris E66 posiadają wejścia symetryczne XLR, symetryczne jack 6,3 mm TRS, oraz niesymetryczne RCA dla sygnału na poziomie linowym. Taki zestaw złączy pozwala na bezproblemowe połączenie odsłuchów Eris z niemal każdym urządzeniem z sygnałem na poziomie liniowym.

Definicja dokładności
Tak jak wszystkie monitory studyjne marki PreSonus, monitory Eris E66 zapewnią Ci spójny i precyzyjny odsłuch. Bardzo szeroki obraz stereo wynikający z zastosowania konfiguracji MTM sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla osób szukających najdokładniejszych odsłuchów w tej klasie. Podobnie jak inne monitory studyjne Eris, E44 wyznaczają nowy standard wśród przystępnych cenowo monitorów studyjnych. Posłuchaj jak grają te monitory u najbliższego sprzedawcy produktów marki PreSonus.

Wejścia
1- symetryczne XLR,
1- symetryczne jack 6,3 mm TRS,
1- niesymetryczne RCA.

Przetwarzanie
Pasmo przenoszenia: 45 Hz – 22 kHz,
Częstotliwość dla zwrotnicy: 2.4 kHz,
Moc wzmacniacza niskich częstotliwości: 80 W,
Moc wzmacniacza wysokich częstotliwości: 65 W,
Szczytowy poziom SPL (z 1 metra): 106 dB,
Przetwornik niskotonowy: Dwa głośniki 6.5” z Kevlaru®,
Przetwornik wysokotonowy: 1.25” jedwabna kopułka,
Impedancja wejściowa: 10 kΩ.

Regulacja parametrów
Regulacja głośności: Potencjometr typu A,
Kontroler MF – pasmo średnie: W zakresie od -6 do +6 dB,
Kontroler HF – pasmo wysokie: W zakresie od -6 do +6 dB,
Filtr dolno zaporowy, Low Cut: Neutralnie, 80 Hz, 100 Hz,
Regulacja Acoustic Space: Neutralnie, -2 dB, -4 dB.

Zabezpieczenia
Przed zakłóceniami radiowymi RF,
Ogranicznik napięcia,
Przed przegrzaniem,
Zabezp. przy wł./wył.,
Filtr poddźwięków,
Bezpiecznik sieciowy.

Zasilanie
100-120V ~50/60 Hz,
220-240V ~50/60 Hz.

Kolumna
Laminowana winylem płyta MDF,
Szerokość: 460 mm,
Głębokość: 215 mm,
Wysokość: 250 mm,
Waga: 10.6 kg.


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie