• PreSonus SL 18S AI – subwoofer aktywny

Symbol: PRE SL 18S AI
Brak towaru
3752.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat przedpłata 11.99
Dostępność Brak towaru

StudioLive™ 18sAI – subwoofer z technologią Active Intergration.

Jak nisko potrafisz zejść?
Z aktywnym subwooferem StudioLive™ 18sAI, zejdziesz naprawdę nisko, bo aż do 35 Hz [-6 dB]. Jeszcze lepsze jest to, że zamontowany w 18sAI 18-calowy głośnik ferrytowy przetwarza najniższe częstotliwości z precyzją dostępną tylko w monitorach studyjnych – jednak znacznie głośniej, [do poziomu SPL 135 dB]. Wzmacniacz mocy 1000 W [łącznie] w klasie D sprawia, że bas z tego subwoofera brzmi potężnie i dynamiczne, zatem stopa perkusyjna, instrumenty basowe i inne dźwięki w dolnym paśmie zabrzmią wyjątkowo atrakcyjnie. A to dopiero początek!

Przyszłość to Aktywna Integracja
Urządzenia, które się wykrywają, współpracują, komunikują bezprzewodowo i przewodowo, które można łatwo zintegrować za pomocą oprogramowania, wyposażone w mocniejsze procesory niż konkurencyjne produkty – to właśnie marzenie PreSonus® realizuje w ramach nowej technologii Active Integration.
Produkty PreSonus Active Integration oparto na najnowocześniejszych, wielo-rdzeniowych procesorach OMAP™-L138 350 MHz — to cały komputer w postaci jednego układu. Wielo-strumieniowe jednostki CPU 32-bity/96 kHz posiadają system operacyjny, obsługują komunikację bezprzewodową i przez Ethernet 100 Mb, USB 2.0 i 1.1 oraz ogromną ilość pamięci RAM.

Głośniki z serii StudioLive AI są pierwszymi monitorami scenicznymi, w których zastosowano technologię Active Integration. Aktywna Integracja jest także sercem nowych mikserów cyfrowych StudioLive AI, i w przyszłości stanowić będzie podstawę technologiczną dla całego ekosystemu produktów PreSonus.
Ponieważ odsłuchy StudioLive AI posiadają wydajniejsze układy DSP od rackowych systemów zarządzania odsłuchami, nie będziesz potrzebować już żadnych, zewnętrznych procesorów. Wszystko jest w środku, na miejscu: regulowany filtr dolno-przepustowy, efekt delay oraz limiter. W niedalekiej przyszłości tym wszystkim będzie można sterować bezprzewodowo.

Zamontowany w StudioLive™ 18sAI DSP układ Active Integration DSP sprawia, że nowe, przełomowe subwoofery odtwarzają dźwięki z precyzją monitorów studyjnych. Monitory PA PreSonus StudioLive z serii AI umożliwiają przewodową i bezprzewodową kontrolę wszystkich ustawień, strojenie i konfigurację odsłuchów z wykorzystaniem darmowego oprogramowania SL Room Control dla komputerów Mac®, Windows® i iPad’ów® więc sterowanie funkcjami stanie się maksymalnie wygodne.

Czterodrożny system PA, który działa jako całość
W połączeniu z głośnikami StudioLive 312AI, 315AI, lub 328AI, StudioLive 18sAI tworzy prawdziwy system cztero-drożny. Przy tym StudioLive 18sAI jest tak wszechstronny, że doskonale sprawdzi się również z innymi systemami głośnikowymi!

W większości systemów 4-drożnych, sygnał poniżej 100 Hz z głośników pełno-pasmowych może znosić się i nakładać z najwyższymi częstotliwościami produkowanymi przez subwoofer. Niektóre częstotliwości będą nad wyraz uwydatnione, inne zupełnie stłumione.

Z głośnikami serii StudioLive AI nie ma tego problemu – pod warunkiem, że pracują w zestawie z subwooferem 18sAI. W sytuacjach, gdy nakładanie się częstotliwości poniżej 100 Hz będzie wskazane, bez dodatkowych zabiegów uzyskasz jeszcze mocniejsze brzmienie basu. Kiedy zależy ci na liniowej, wyrównanej charakterystyce systemu, wystarczy aktywować filtr górno-przepustowy w pełno-zakresowym głośniku StudioLive serii AI. Faza i wyrównanie czasowe zostaną tak dopasowane, aby pełno-pasmowy system zgadzał się fazowo z subwooferem 18sAIm i umożliwił ci jak najlepsze wykorzystanie cztero-drożnego systemu w danej sytuacji.
Powiedzmy, że normalnie montujesz swoje pełno-pasmowe kolumny PA nad subwooferem wykorzystując specjalny maszt SP1BK. Zarówno z głośnikami StudioLive AI, jak i Brand X, w takiej konfiguracji system pełno-pasmowy i subwoofer będą wyrównane czasowo, więc regulację w StudioLive 18sAI możesz zostawić w położeniu 0M [bez opóźnienia].

Ale co w przypadku, gdy subwoofera nie możesz ustawić bezpośrednio pod głośnikiem pełno-pasmowym StudioLive? Jeżeli sygnały tych samych częstotliwości basowych wytwarzane są przez dwa, odsunięte od siebie źródła, wystąpi problem znoszenia i uwydatnienia niektórych częstotliwości. Fale niskich częstotliwości z zakresu wspólnego dla systemu pełno-pasmowego i subwoofera mają sporą długość [dla 150 Hz to ponad 2 metry!], więc w pomieszczeniu na pewno pojawi się efekt ich znoszenia i podbicia.

Ustawienia kompensacji opóźnień dostępne w StudioLive 18sAI zapobiegają takim efektom. Dla przykładu, jeżeli pełno-pasmowy głośnik stoi nad subwooferem na trójnogu, odległość między dwoma głośnikami wynosi ok. 1 metra. W ustawieniu 1M opóźnienie sygnału dla wzmacniacza w subwooferze wynosi 2.9 ms co kompensuje różnicę odległości 1 metra.

Jeżeli twój system pełno-pasmowy stoi na scenie, a subwoofer ustawiasz na ziemi, przy typowych rozmiarach sceny różnica odległości będzie wynosić około 2 metrów. W ustawieniu 2M będzie to 5.9 ms opóźnienia dla sygnału trafiającego do wzmacniacza w subwooferze, zatem odległość 2 metrów zostanie skompensowana czasowo.
W ten sposób, bez dodatkowych urządzeń, możesz skompensować opóźnienia czasowe między subwooferem i systemem pełno-pasmowym dla większości popularnych zestawów głośnikowych. Od razu zauważysz, że bas jest mocniejszy a brzmienie spójniejsze – co oznacza większą czytelność i lepszą dynamikę, bez zwiększania poziomu głośności.

Przejmij kontrolę
Wykorzystując oprogramowanie PreSonus SL Room Control skonfigurujesz, dostroisz i dopasujesz ustawienia systemu głośników StudioLive AI PA stojąc w dowolnym miejscu. Możesz nawet wyświetlić plan pomieszczenia na ekranie laptopa lub iPada!

Wszystkie produkty serii Active Integration — w tym subwoofer StudioLive 18sAI — komunikują się zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Zawarty w komplecie adapter USB Wi-Fi LAN umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowej. Komunikacja przewodowa odbywa się przez zainstalowaną, opcjonalną kartę z portem Ethercon połączoną z twoją siecią Ethernet LAN.

Głównym centrum dowodzenia jest SL Room Control, czyli łatwa w obsłudze aplikacja do konfiguracji systemu dla komputerów Mac®, Windows® i iPad’a. Program umożliwia indywidualne lub grupowe sterowanie wszystkimi głośnikami StudioLive AI, które znajdują się w sieci. Za pomocą aplikacji SL Room Control można kontrolować większość parametrów systemu, a także obserwować najważniejsze wskaźniki wydajności, w tym temperatury wzmacniacza i przesterowania sygnałów na wejściach.

Wszystkie głośniki StudioLive AI — także systemy satelitarne — można łączyć i wykorzystywać w sieci w formie w pełni zintegrowanego system. Układ Network Setup Wizard automatycznie wykrywa każdy głośnik i szybko podłącza do sieci przewodowej bądź bezprzewodowej. Po podłączeniu głośnika jego parametry można edytować, zapisywać, przywołać i przesyłać.

Regulacja obejmuje poziom wyjściowy, ustawienia przestrajanego filtra, funkcję wyciszenia, opóźnienie dla głośnika i polaryzację sygnału.

Dostępne tryby działania, służą do wyboru optymalnych ustawień w różnych sytuacjach. Tryb Normal sprawdza się przy nagłaśnianiu koncertów [front-of-house PA], w trybie Extended LF system podbija częstotliwości w paśmie sub-basowym, w trybie User użytkownik tworzy własne ustawienia.
Ponadto możesz monitorować charakterystykę systemu, ustawienia limitera, oraz w czasie rzeczywistym kontrolować temperaturę i poziomy.

Boski interfejs
Aktywna Integracja nie kończy się na zdalnej kontroli. Zwiększ możliwości swojej karty Ethercon w głośnikach StudioLive i dodaj rozszerzenie StudioLive Dante, a będziesz mógł pozbyć się analogowych przewodów.
Audinate Dante to połączenie oprogramowania, sprzętu i protokołów sieciowych. Technologię Dante stworzono z myślą o wielokanałowej transmisji nieskompresowanych sygnałów audio, z niską latencją, na relatywnie duże odległości i do wielu punktów. Wszystko z wykorzystaniem standardowej sieci Ethernet.

Dante to rozwinięcie dotychczasowych technologii w dziedzinie Ethernet-audio [np. CobraNet i EtherSound], umożliwia użycie routerów sieciowych, natywną obsługę transmisji Gigabit przy większej liczbie kanałów i niższej latencji, oraz automatyczną konfigurację.

PreSonus zadbał o szczegóły, więc ty już nie musisz
Obsługa systemów nagłośnieniowych PA nie powinna być uciążliwa – i z głośnikami StudioLive serii AI nie jest! Subwoofer StudioLive 18sAI łatwo przenieść, łatwo podłączyć i łatwo skonfigurować.
Zestaw bezpośrednio dostępnych złączy obejmuje: stereofoniczne wejścia liniowe [combo XLR/jack 6.3 mm] i pełno-zakresowe, stereofoniczne/sumowane-mono wyjścia liniowe [XLR].

Transport też będzie prosty. Przy załadunku i wyładunku StudioLive 18sAI przyda się opcjonalny, wytrzymały wózek Sub Dolly. Subwoofer posiada lekką obudowę ze sklejki, w której zamontowane są ergonomiczne uchwyty.
Zintegrowane gniazdo na statyw dla pełno-pasmowych głośników StudioLive AI i opcjonalny, maszt Sub Pole umożliwiają bezpieczny i pewny montaż pełno-pasmowego systemu nad 18sAI. W końcu, do ochrony subwoofera przez uderzeniami i zadrapaniami można wykorzystać opcjonalny, miękki pokrowiec.

Parametry akustyczne
Rodzaj monitora: Subwoofer aktywny, z portem bass reflex,
Pasmo przenoszenia, [-10 dB]: 29 Hz – 141 Hz,
Pasmo przenoszenia, [-6 dB]: 32 Hz – 110 Hz,
Maksymalny poziom szczytowy SPL: 135 dB.

Rodzaj przetwornika
Przetwornik niskich częstotliwości: 18-calowy, ferrytowy,
Średnica cewki: 4 cale.

Wzmacniacz mocy
Typ: Klasa D,
Całkowita moc wyjściowa: 1000 W [moc całkowita bez włączonych algorytmów zabezpieczających i bez limitera],
Wzmacniacz basowy: 2 x 500 W, mostkowany,
Szacowany poziom zniekształceń THD: <0.05% [20 Hz – 20 kHz],
Dynamika: 119 dB [A-ważone],
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz,
Chłodzenie: Konwekcja powietrzna.

Złącza i regulacja
Wejścia: 2 wejścia liniowe,
Typ złączy wejściowych: 2 x combo,
Impedancja wejść liniowych: 10 kΩ,
Maksymalny poziom wejściowy: +22 dBu,
Złącze wyjściowe: 2 x XLR [męskie] – przepustowe,
Regulacja: Poziom głośności [regulowany w zakresie: od -12 dB do +12 dB], sumowanie do mono,
Wskaźniki: preset DSP, preset Delay, Polarity Invert, Network Connected, Network Activity, Wi-Fi Setup, Wi-Fi On, Signal, Limit, Clip, Thermal.

Układ DSP
Ustawienia Contour [charakterystyka korekcji]: Normal, Extended LF,
Polaryzacja fazy: Normalna lub odwrócona,
Ustawienia opóźnienia Delay: 0m, 1m, 2m,
Rozdzielczość bitowa: 24 bity,
Częstotliwości próbkowania: 96 kHz.

Obudowa
Rodzaj materiału: brzoza bałtycka 15 mm,
Wykończenie: poliuretanowe Chemline™,
Grill: Stalowy powlekany,
Wymiary: 584.2 x 609.6 x 669.4 [mm],
Waga: 42.64 kg,
Uchwyty: Po jednym z każdej strony.

Bezpieczeństwo
Zabezpieczenia wzmacniacza: nadprądowe, DC, nad/poniżej-napięciowe, przed przegrzaniem, wysokoczęstotliwościowe,
Zabezpieczenia przetwornika: 4-kanałowy limiter.

Zasilanie
Prąd zmienny [AC]: 100-230 V~, 50-60 Hz,
Pobór prądu [przy 1/8 mocy]: 150 W

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie