• Warm Audio - Mikrofon pojemnościowy WA-14

Symbol: WARM WA-14
2219.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD PRZEDPŁATA 0
Dostępność Bardzo mała

Zamówienie telefoniczne: 22 357 66 77

Pojemnościowy mikrofon WA-14, oparty na modelu z lat 70-tych.

 

 

Specyfikacja:

 

  • Rodzaj: Mikrofon pojemnościowy wielkomembranowy,
  • Kapsuła: Mosiężna LK-12-b-60V,
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz,
  • Tłumik: 0 dB, -10 dB. -20 dB,
  • Charakterystyki: kardioidalna, ósemkowa i dookolna,
  • Impedancja: 150 Ω,
  • Gniazdo: XLR 3-pin,
  • Wymagane zasilanie: P48,
  • Kolor: Czarny,
  • W zestawie uchwyty (sztywny i elastyczny) oraz drewniany futerał.

 

Warm Audio robi wycieczkę po pomnikach produkcji muzycznej, dostarczając sprzętu dobrej jakości w dobrej cenie. Tym razem padło na jeden z najpopularniejszych mikrofonów AKG 414, który cenią wokaliści, instrumentaliści i realizatorzy, więc brał udział w powstaniu setek znakomitych nagrań. Oczywiście konstrukcja repliki różni od współczesnych, odświeżonych modeli. Inżynierowie z Warm Audio skupili się na jak najwierniejszym odtworzeniu modelu z początku lat siedemdziesiątych.

Dzięki ich pracy otrzymujemy wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy WA–14 z kapsułą wzorowaną na CK12. Do tego celu powstała jej mosiężna odpowiedniczka LK-12-B-60v zaprojektowana przez Lens Kondensator. Wykorzystuje backplate z nowszego modelu kapsuły CEK-12, dzięki czemu pozbyto się wielu ograniczeń produkcyjnych oryginalnej kapsuły, którą składano ręcznie. Pierścień uszczelniający O-ring oraz obudowa kapsuły w całości wykonane są z mosiądzu (bez użycia teflonowych części), a membranę tworzy naciągnięta folia NOS Japanese PET (mylar) pokryta warstwą 24-karatowego złota o grubości 6 mikronów. W rezultacie otrzymujemy niezawodną kapsułę.

To tylko jeden z przykładów wykorzystania oryginalnej konstrukcji i najwyższej kasy elementów do rekonstrukcji tego mikrofonu. Użyto także choćby amerykańskich transformatorów CineMag.

Konstrukcja Warm Audio pracuje w trzech charakterystykach częstotliwości: dookolnej, kardioidalnej i ósemkowej. To jest pierwsza zasadnicza różnica w stosunku do oryginału, który miał jeszcze charakterystykę superkardioidalną. Drugą jest dodanie pozycji tłumika -20 dB, choć w oryginale był jedynie -10 dB. Dzięki tej zmianie mikrofon stał się znacznie bardziej uniwersalny. Z jednego strony sprawdza się w ciepłym, intymnym wokalu, świetnie nagra fortepian czy gitarę akustyczną, znakomicie poradzi sobie z wibrafonem, marimbą instrumentami strunowymi czy drewnianymi dętymi, a z drugiej strony doskonale nadaje się do bliskiego omikrofonowania agresywnie brzmiących gitar elektrycznych czy potężnej stopy.

Elastyczność zastosowań obejmuje także różne kombinacje omikrofonowania stereo od pary rozstawionej (A-B), przez X-Y (w tym ustawienie Blumleina) i Mid-Side po ORTF. Z tym mikrofonem rzadko coś się nie udaje.

Jest jeszcze jedna różnica w stosunku do odtworzonego oryginału. Egzemplarze z początku lat kosztują od czterech do pięciu razy więcej. Różnica w brzmieniu jest nieskończenie mniejsza.

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie