• RODE Stereo VideoMic Pro Rycote mikrofon do kamery

Symbol: RODE ST VMIC PRO RY
Brak towaru
771.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomat przedpłata 11.99
Dostępność Brak towaru
Stereo VideoMic Pro Rycote - Stereofoniczny mikrofon do kamery

    Wbudowany uchwyt antywstrząsowy RYCOTE® LYRE
    Mikrofon do kamery o emisyjnej jakości dźwięku
    Zupełnie nowa para dobranych kapsuł mikrofonowych w konfiguracji stereo XY
    Ulepszona piankowa osłona przeciwwietrzna
    Bardzo lekki, kompaktowy format
    Korekcja EQ i włącznik zasilania na mikrofonie
    Dwustopniowy filtr górnoprzepustowy (płaski, 75 Hz)
    Trójpozycyjna regulacja poziomu (-10 dB, 0, + 20 dB)
    Zasilany baterią 9V - ponad 100 godzin pracy (bateria alkaliczna)
    Nowy przewód pleciony, wzmocniony Kevlarem
    Metalowa stopka z gwintem 3/8" do łatwego montażu na tyczce
    10 lat rozszerzonej gwarancji po dokonaniu rejestracji mikrofonu

Nowy mikrofon Stereo VideoMic Pro Rycote zapewnia kamerzystom możliwość uzyskania wysokiej jakości dźwięku stereo i jest idealny do nagrywania muzyki i uchwycenia nastrojowych odgłosów otoczenia, niezbędnych do stworzenia realistycznej sceny dźwiękowej.

Stereo VideoMic Pro Rycote bazuje na parze całkowicie nowych, dopasowanych, wysokoczułych kapsuł kardioidalnych 1/2", ustawionych w konfiguracji XY, i zapewnia szeroki obraz stereo o naturalnej głębi.

Kolejną nowością jest zintegrowane mocowanie antywstrząsowe Rycote® Lyre®, które oddziela kapsułę i elektronikę Stereo VideoMic Pro od stopki i zapewnia izolację, od zewnętrznych czynników fizycznych, które mogą wywoływać niechciane dźwięki i wibracje w mikrofonie. Lyre® skonstruowany jest z jednoczęściowego, trwałego termoplastiku i zapewnia lepsze zawieszenie akustyczne niż tradycyjne rozwiązania elastyczne i nigdy się nie zużywa, nie ugina ani nie łamie.

Dzięki swojej ergonomicznej formie Stereo VideoMic Pro jest idealnie przystosowany do lustrzanek, kamer konsumenckich oraz kamer z dużym przetwornikiem. Nowo zaprojektowany przewód pleciony, wzmacniany Kevlarem, wraz z ulepszoną piankową osłoną przeciwwietrzną, zapewnia idealną separację akustyczną od kamery i zapewnia znacznie mniejsze przenoszenie szumów i wyższą czułość.

Tył obudowy mikrofonu zawiera włącznik zasilania i regulatory korekcji, w tym filtr górnoprzepustowy przy 75 Hz, który został stworzony w celu usuwania szumu generowanego przez klimatyzatory, ruch uliczny i inne niepożądane źródła zakłóceń niskich częstotliwości.

Tłumik -10dB pozwala na redukcję czułości mikrofonu, przystosowując go do nagrywania głośnych źródeł dźwięku, takich jak muzyka na żywo czy wydarzenia sportowe.

Stereo VideoMic Pro Rycote, tak samo, jak VideoMic Pro, wyposażony jest w opcję podbicia poziomu o +20 dB, stworzoną w celu dostarczania wyższej jakości sygnału do lustrzanek. W przypadku jej aktywacji można ograniczyć wpływ na dźwięk przedwzmacniacza w aparacie, który jest zwykle niskiej jakości, co zaskutkuje niższym poziomem szumów i znacznie czystszym nagraniem.

Mikrofon został zaprojektowany i jest produkowany w Australii i jest objęty najlepszą w branży - 10-letnią gwarancją firmy RØDE Microphones.


Dane techniczne:

    Zasada działania: Ciśnieniowo-gradientowy
    Aktywna elektronika: Konwerter impedancji JFET
    Kapsuła: 0,50"
    Orientacja względem osi: Przednia
    Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 20 kHz
    Impedancja wyjściowa: 200 Ω
    Maksymalny poziom SPL: 134 dB SPL (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ)
    Czułość: -38,0dB, 1 V/Pa (12,60 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz
    Równoważny poziom szumów, A-ważone: 18dB-A
    Waga: 116 g
    Wymiary: 134 mm (wys.) x 80 mm (szer.) x 115mm (gł.)
    Gwarancja: 1 rok z darmowym rozszerzeniem do 10 lat w przypadku rejestracji

SM3-R

    Uchwyt antywstrząsowy do mikrofonu montowany na kamerze
    SM3-R to uchwyt antywstrząsowy z adapterem - stopką do aparatu, umożliwiający montaż różnych mikrofonów RØDE na gorącej/zimnej stopce aparatu/kamery.
    SM3-R został wyposażony w podwójne uchwyty Rycote Lyre, zapewniające maksymalną izolację od wszelkich wibracji związanych z obsługą. Dostępne są cztery różne punkty montażowe, dopasowujące ten uchwyt do całej serii zgodnych mikrofonów RØDE przeznaczonych do kamer. Uchwyt ten ma także zintegrowany klips do kabla.
    Waga: 54 g
    Wymiary: 75 mm (wys.) x 35 mm (szer.) x 117 mm (gł.)
    Gwarancja: 1 rok

SM4-R

    Uchwyt antywstrząsowy
    SM4-R to uchwyt antywstrząsowy do montażu różnych mikrofonów RØDE na statywie lub tyczce mikrofonowej z gwintem 3/8" lub 5/8".
    SM4-R został wyposażony w podwójne uchwyty Rycote Lyre, zapewniające maksymalną izolację od wszelkich wibracji związanych z obsługą. Dostępne są cztery różne punkty montażowe, dopasowujące ten uchwyt do całej serii zgodnych mikrofonów RØDE typu shotgun, przeznaczonych do kamer. Uchwyt ten ma także zintegrowany klips do kabla.
    SM4-R można ustawiać pod różnym kątem i zablokować go w wybranej pozycji, co zapewnia trwałe i niezawodne pozycjonowanie mikrofonu.
    Waga: 110 g
    Wymiary: 110 mm (wys.) x 35 mm (szer.) x 117 mm (gł.)
    Gwarancja: 1 rok

PG2-R

    Antywstrząsowy uchwyt pistoletowy do mikrofonu
    PG2-R to antywstrząsowy uchwyt pistoletowy, zaprojektowany do redukowania wibracji związanych z obsługą (tzw. handling noise) przy nagrywaniu przy pomocy mikrofonu typu shotgun, trzymanym w ręku lub zamontowanym na tyczce.
    Wyposażony w podwójne uchwyty Rycote Lyre, zapewniające maksymalną izolację od wszelkich wibracji związanych z obsługą. Dostępne są cztery różne punkty montażowe, dopasowujące ten uchwyt do całej serii zgodnych mikrofonów RØDE typu shotgun, przeznaczonych do kamer. Uchwyt ten ma także zintegrowany klips do kabla.
    Nowo zaprojektowany lekki uchwyt został ulepszony zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ergonomii. Amortyzowany uchwyt zawiera kilka punktów montażowych i osobne miejsce na złącze XLR PG2-R Pro Cable, ułatwiające podłączanie. Trwała nakrętka blokująca, znajdująca się z boku uchwytu, zapewnia płynną regulację kąta mikrofonu, zaś gwint 3/8", umieszczony na podstawie uchwytu, umożliwia bezpieczny montaż na tyczce lub statywie mikrofonowym.
    Waga: 224 g
    Wymiary: 240 mm (wys.) x 60 mm (szer.) x 117 mm (gł.)
    Gwarancja: 1 rok
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie